به جای دفاع از انگلیسی، فارسی بخوانید؛ جنگ زرگری انقلاب اسلامی یا اسلام انقلابی!

بسم الله الرحمن الرحیم. می گویند رئیس جمهوری که انگار اصرار دارد که محترم نباشد و دوره تحصیلات عالی اش را انگلیس گذرانده است؛ آیا می تواند ده دقیقه انگلیسی صحبت کند یا فقط بلد است با کنایه و لغز به نائب امام زمان (عج)، از انگلیسی دفاع کند؟ به نظر می رسد که انگلیسی بلد بودنشان هم مثل بلد بودن دروس حوزوی است! و هر دو، مثل بلد بودن فارسی! آخر چه کسی است که موصوف بودن «انقلاب» را بپذیرد اما صفت بودنش (انقلابی) را خطرناک و کشنده بداند؟

یعنی «انقلاب» به عنوان یک ذات و موصوف، بتواند خوب باشد (انقلاب اسلامی) ولی به عنوان یک صفت کشنده شهید مطهری باشد! (اسلام انقلابی).

صفت یعنی ویژگی ای بر آمده از یک ذات. اگر صفت بد است، آیا ممکن است موصوف خوب باشد؟ اگر «اسلام انقلابی» به واسطه صفت انقلابی کشنده شهید مطهری باشد؛ آیا ممکن است «انقلاب» اسلامی خوب باشد؟ در «اسلام انقلابی»، ذات و موصوف، «اسلام» است و صفت انقلابی؛ و در «انقلاب اسلامی» ذات یا موصوف، «انقلاب» است و صفت اسلامی.

ما می گوییم اصل «اسلام» است ولی اسلامی که در نبرد دائمی میان حق و باطل تا فراگیر شدن عدالت، در جبهه حق باشد و با باطل بجنگد. آیا این حرف، قاتل شهید مطهری است یا ادعای شما قاتل شهید مطهری است؟ زیرا او را در جبهه مقابل اسلام مقابله کننده با باطل قرار می دهید؛ یعنی در جبهه باطل!

جنگ زرگری  دولت

اگر «انقلابی» به عنوان صفت بد است، هر عرضی به ناگزیر به ذات می رسد: «کُلّ ما بالعرض لابدّ أن یَنتَهِی الی ما بالذات». وقتی موصوف را می پذیری نمی توانی شؤونات و اعراض آن را رد کنی و بگویی که انقلاب اسلامی خوب است ولی اسلام انقلابی بد است.

نمی شود بین انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی جنگ زرگری به راه انداخت و در این میان حواس مردم را از ناکارامدی های سیاست خارجی پرت کرد. سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل است نه جنگ زرگری بین انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی!

همچنین ببینید

امر رهبری به فیلتر سلطه دشمن در فضای مجازی

هندسه فرمایش‌های ولیّ امر درباره فضای مجازی به نام خدای مهرای ویژامهر و سلام بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *