اژه ای تلویحاً هاشمی را منافق دانست؛ نسبت تأیید صلاحیت هاشمی با رد صلاحیت قوه قضائیه

هاشمی اخیراً منتقدینش را کلاغ خوانده بود و سخنگو و معاون اول قوه قضائیه در بیانی عالمانه و مفصل در تبیین منافق شناسی گفته بود که منافقین امروز کسانی هستند که به منتقدین خود می گویند کلاغ!

هاشمی در ماجرای محاکمه پسر مفسد و مجرمش سخنان خلاف واقع به قوه قضائیه نسبت داده است و القاء کرده بود که پسرش بی گناه است و برایش پرونده سازی کرده اند و از بالا دستور داده اند که وی محکوم شود![1] این اتهام پراکنی ها سبب شد که رئیس قوه قضائیه این سخنان را خلاف و نشر آن را قابل پیگرد قضائی اعلام کند.[2]

امام خامنه ای در ۲۲ اسفند ۷۹: «ما بايد در مقابل حكم دادگاه تسليم باشيم… من بطور كلّى نه تنها نسبت به اين قضيه بخصوص، بلكه نسبت به همه‏ قضايا، معتقدم زير سؤال بردن قوّه قضائيه در يك كشور، نقطه شروع فساد در آن كشور است».

عجیب این است که همسر هاشمی که فرمان اردوکشی کودتای 88 را رسماً صادر کرده است درباره حکم قوه قضائیه می گوید که حکم مهدی هاشمی تلقب و پدرسوخته بازی است! و اجرای حکم زندان مهدی و زندانی شدن وی در اوین را نقطه شروع انقلاب بر ضد انقلاب خوانده بود: انقلاب زمان شاه از اوین شروع شد الان هم همین گونه خواهد بود.

خوب اگر کسی عدالت داشته باشد قوه قضائیه مملکت را به خاطر پسر مفسدش تخریب می کند؟ اینک روز امتحان شورای نگهبان است که هاشمی را رد صلاحیت بکند یا تأیید کند. بی شک تأیید صلاحیت کسی که تلویحاً از سوی اژه ای منافق معرفی شده است خیلی عجیب است؛ کسی که فیلم وی موجود است که نظام سوریه مظلوم را هم زبان با اسرائیل و عربستان متهم به بمباران شیمیایی مردمش کرده است. آمریکا و اسرائیل و عربستان دقیقاً به دنبال همین بهانه برای تبدیل کردن بقعه حضرت زینب به بقیع دیگر و بلکه فاجعه آمیز تر، اقدام کنند و … .

هاشمی هرگز نتوانست پس از نماز جمعه فتنه شاد کنش، امام جمعه تهران باشد و پس از آن نیز شورای نگهبان صلاحیت نامبرده را در انتخابات ریاست جمهوری رد کرد. پس از آن هاشمی نتوانست برای ریاست خبرگان رأی بیاورد و اخیراً جامعه مدرسین و  حتی جامعه روحانیت هم حاضر به معرفی وی نشده است و جرم پسر فاسدش هم ثابت شده است و به زندان افتاده است و معاون اول قوه قضائیه هم تلویحاً او را منافق اعلام کرده است و مردم هم او را خوب می شناسند.

امیدواریم که این بار نیز همگان در برابر تخریب های پیشاپیش باند نفاق نسبت به شورای نگهبان بایستند و از فشارهای جریان فتنه بر شورای نگهبان بکاهند.

سخن معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه، آقای اژه ای، روی حساب و کتاب بوده است و امیدواریم که اعضای شورای نگهبان در تنگه مبارزه با منافقین جدید، اجازه تکرار سرنوشت مشقت بار جنگ احد را ندهد و مثل صیاد شیرازی برات شهادت خود را امضاء کنند.

تکمله:

تیترهایی که ماهیت جناب هاشمی را بهتر نشان می دهد

نامه دفتر تحکیم وحدت به آیت‌الله جنتی درباره رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی

بسیج دانشجویی شیراز: هاشمی صلاحیت خبرگان ندارد

————————————————————————————————————–

[1]. هاشمی: «ما هم نمی‌خواهیم در کار قوه‌قضاییه دخالت کنیم. حرف من با همه اینها این است که از بالا دستور ندهید و اگر از بالا دستور دادید، خلاف موازین قضایی و شرع است.»

[2]. آیت الله آملی: «متأسفانه برخی شخصیت‌ها در عین اینکه می‌گویند نمی‌خواهیم در کار قضایی دخالت کنیم اما با سخنان خود به نوعی دخالت در کار قاضی می‌کنند و بر وی فشار وارد می‌کنند. خصوصاً القای این نکته که ممکن است متهم تبرئه شود ولی به نحو دستوری او را محکوم کنند. این سخن خلاف است و نشر این سخنان قابل پیگیری قضایی».

 

همچنین ببینید

ابرفقه: زنان پیغمبر «اُم‌المؤمنین» مجازی، زاکربرگ، ام‌المؤمنین حقیقی

⁉️ شبهه قرآن می‌فرماید زنان پیغمبر (درودش باد) مادران مؤمنین هستند: «و أزواجه امَّهاتُهم» احزاب، …

5 دیدگاه

 1. باسلام

  از ظاهر تیتر جناب عالی این طور فهمیده می شود که:
  تأیید صلاحیت آقای هاشمی رفسنجانی = است با رد صلاحیت قوۀ قضائیه!
  صحت این نسبت از مقالۀ فوق ، بسیار بعید است.

  • سلام
   از ظاهر سخنان و مواضع هاشمی هم بر می آید که … .
   قوه قضائیه باید عادل باشد به ویژه رئیس و سران آن
   هاشمی می گوید که بچه اش بی گناه است. و تلویحاً می گوید که از بالا دستور است که محکوم بشود. و زن هاشمی هم می گوید که این حکم تقلب و پدرسوخته بازی و هاشمی واکنش منفی ایگزارش نمی کنه.
   به نظر می رسد که اگر هاشمی عادل است، قوه قضائیه ناعادل است.
   علاوه بر این که آقای اژه ای کد رووشنی می دهد که هاشمی منافق است. بالاخره منافق که نمی تواند عادل باشد.

   ما هم بحث مان بر سر ظواهر است، همان گونه که از ظاهر عنوان بنده بر می آید، از ظهر … هم … .

   البته اگر بخواهیم احتمالات خلاف ظهور را موجه بدانیم، شاید بتوان گفت که مثلاً هاشمی اشتباه کرده یا شاید … . اما خودمان که می دانیم هاشمی چه کاره است. آیتالله مصباح گفته بود که، خاتمی سیئة من سیئات هاشمی.

   در عین حال دوست دارم نکته مورد نظر شما را بدانم.

   متشکر

 2. باسلام

  نکتۀ مورد نظر بنده این است که تیتر انتخابی برای مطلب ـ که این گونه القا می کند که تایید صلاحیت شخصی که یکی از مسئولین قوۀ قضائیه نسبت به او انتقاد دارد مساوی با عدم صلاحیت قوۀ قضائیه است ـ صحیح و دقیق نیست.
  اصلا این دو مطلب ربطی به هم ندارند تا بخواهیم بین آنها نسبت سنجی کنیم.
  البته قوۀ قضائیه به عنوان یکی از منابع تحقیقی شورای نگهبان برای احراز و تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات است.
  روشن است که اگر شورای نگهبان برخلاف نظر یکی از مراجع تحقیق خود صلاحیت شخصی را تایید کند به معنی عدم صلاحیت آن مرجع نیست.
  خصوصا طبق نظر جناب عالی که قائل هستید که فقهای شورای نگهبان باید مصلحت نظام را هم تشخیص بدهند.
  خوب حال اگر این شورا به این نتیجه برسد که فردی صلاحیت لازم را ندارد ولی مصلحت نظام ایجاب می کند که تایید شود ، ایرادی دارد؟

  • سلام برادرم. تیتر همه مطلب نیست. من می خواستم بگویم که هاشمی می گوید قوه قضائیه حکم ش ناعادلانه است و القاء می کند که از بالا دستور گرفته است که مهدی بی گناه را محکوم کند. آقای آملی هم نشر این اتهام را قابل تعقیب دانسته است.
   اکنون اگر هاشمی تایید صلاحیت شود، یعنی خلاف عدالت نگفته است؛ پس قوه قضائیه ناعادل است.

   درباره مطلب اژه ای هم خواستم جهت اطلاع مزید و … مطالبی در تیتر بیاید.

   درباره شورای نگهبان، من نظرم این است که در بررسی قوانین باید شرعاً نه خارج از شرع، احکام ثانوی را رعایت و لحاظ کند. اما در بحث تأیید یا رد صلاحیت، به نظر من حق چنین مطلبی ندارد و باید خود رهبری حکم ثانوی را جاری کند.
   چون بحث کشف مطابقت یا عدم مغایرت با شرع مطرح نیست؛ بلکه سخن این است که این آقا صلاحیت دارد یا ندارد؟

   اما اگر صلاحیت نداشت، باید ولیّ فقیه بگوید که مصلحتاً تایید بشود یا نشود؛ زیرا

   حکم ثانوی که ملاحظه مصلحت است، در فقه و متن وظیفه شورای نگهبان است.
   اما در تایید صلاحیت یا رد آن، آنها نباید ملاکات فقهی حکم اولی یا ثانوی را به کار ببندند، بلکه باید یک موضوع خارجی را کشف کنند، نه حکم را.

 3. مقام محمود

  سلام قتل عام راکتور هسته ای اراک را به عموم امت حزب الله تسلیت عرض می کنم باشد که دست انتقام خون مظلومان از ید امت حزب الله بر سر دولت بی تدبیر فرود آید وپرده از چهره منافقانه ایادی اصلاح طلب و ضد نظام وانقلاب براندازد و شروع راهی باشد برای براندازی استکبار جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *