خانه - فقه سیاسی - یادداشت سیاسی - فرهنگ و ارتباطات - امر رهبری به فیلتر سلطه دشمن در فضای مجازی

امر رهبری به فیلتر سلطه دشمن در فضای مجازی

به نام خدای مهرای ویژامهر

این نوشته دو بخش دارد؛ بخش چکیده مفید و بخش تفصیلی.

چکیده مفید

چکیده‌ای از سخنان رهبری:

۱. اهمیت فضای مجازی، «حیاتی» است. ۳ فروردین ۹۹
۲. «اصل» مسأله نیز، «اختیار مدیریت و حاکمیت بر» این فضا است؛ ۲ شهریور ۹۹
۳. اما اکنون این فضا، در دست سرسخت‌ترین دشمن است؛ ۱۴ خرداد ۹۵.
۴. مدیریت دشمن بر این فضا، به گونه «آرایش جنگی» است؛ ۱۱ اردیبهشت ۹۸
۵. پس مسئولین، مردم را «بی‌پناه» در مدیریت جنگی دشمنی با ابزار «سلاح شیمیایی» رها کرده‌اند؛ ۱۲ مهر ۹۷
۶. ازاین‌رو فضای مجازی، «حقیقتاً قتلگاه جوانان و نوجوانان» شده است؛ ۱۹ آبان ۹۵
۷. تدبیر و «حکم» رهبری: باید فضای مجازی را از «سلطه دشمن» درآورد. ۱۴ خرداد ۹۵ و مشخصاً می‌گویند که «باید فیلتر کرد»! ۲۲ اردیبهشت ۸۲
۸. رهبری: تغییر مدیریت دشمن بر فضای مجازی را کار «کوتاه‌مدت و میان‌مدت و نزدیک» دانستند؛ ۲۲ تیر ۹۹
۹. این تغییر در سلطه دشمن بر فضای مجازی، «اولویت کلیدی» است؛ ۲۲ تیر ۹۹
۱۰. در انجام این کار نیز «نباید، ملاحظه برخی مخالفت‌ها به نام مردم کرد»؛ ۱۴ خرداد ۹۹

چکیده‌ای از وظایف ما

۱. آیا آفریده‌ای را می‌یابید که از «زیستگاهی» که «قتلگاه» شده است، به زیستگاه امنی که اینک خرّمی کمتری دارد، نکوچد؟ اما برخی در فضای مجازی چنین حرف‌های گمراهتر از چارپایان را پیش می‌کشند!

۲. کارکرد دولت، وزارت ارتباطات، وزارت اطلاعات، مجلس، قوه قضائیه، صداسیما، حوزه علمیه، جامعه مدرسین، منصوبان رهبری، ائمه جمعه، سپاه، بسیج، سازمان تبلیغات، ارشاد و نخبگانی مانند حسن عباسی، پناهیان، رائفی‌پور، شبکه افق، رجانیوز و سعید جلیلی چیست؟

۳. آیا پیگیری این حکم‌های «روشن» رهبری، «اولویت» ندارد؟ «حیاتی و کلیدی» نیست؟ «کوتاه‌مدت و نزدیک» نیست؟ آخر چه شده است؟! آیا در «مارپیچ سکوت» قاتلان و قالتاق‌های فضای مجازی اسیریم؟ یا در آن «چاه معروفی» افتاده‌ایم، که «علامه حلی» آن را پر کرد؟! و ما حاضر نیستیم آن را پر کنیم!

۴. وقتی خودمان به فضای مجازی دشمن (مانند اینستا و توئیتر و واتساپ و تلگرام) آلوده باشیم، خُب با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه کثیف را پاک کرد! بلکه ما، به حضور مردم بی‌پناه، در این قتلگاه وجاهت هم می‌هیم و شریک قاتلان صهیونیست و قالتاق‌های داخلی آنها‌ هستیم!

۵. آنچه از افراد و مراکز انقلابی نامبرده به چشم عموم مردم می‌آید، «سکوت» در قبال قتلگاه» یا «سخنی بگو و بگذر» است! نه «استقامت» و «پیگیری مؤثر»! بسیاری از اینها، کم‌توجه یا دچار مشاوره غلط هستند! اما برخی افراد مؤثر، محافظه‌کار و در پی «مُلک ری» هستند! اینان خوب به سرنوشت لاریجانی نگاه کنند و عبرت بگیرند! آیا این کردارها، «التزام عملی به ولیّ فقیه» و «اسلام» است؟ شورای نگهبان به خواست خدا، طالبان «مُلک ری» را رد خواهد کرد!

۶. چقدر با ذهن تاریخی‌مان بجنگیم که برای «بی‌عملی» برخی، در برابر فریادهای «حیاتی»، عالمانه، مکرر، ژرف، «اولویت‌دار» و آتشین رهبری، سخن امیرالمؤمنین (ع) به خاطرمان نیاید که: «قاتَلَکُم اللهُ»!

۷. آری آنان که از سر محافظه‌کاری، نوجوانان معصوم را در قتلگاه دشمن رها می‌کنند، «خدا مرگشان بدهد»؛ پیش از آن که مرگ انقلاب را برسانند؛ که رهبری فرمود: «محافظه‌کاری قتلگاه انقلاب است»!

۸. پس ای ایرانی گرامی! شما «زنده» باشید و «برازنده پیگیری فرمان رهبر» در این مسأله «حیاتی و اولویت‌دار»! و خوب یادمان باشد که دچار توجیهات و حواشی نشویم که: «اولویت ترور، ترور اولویت» است!

⛔️ فرمود تنگه احد را نگه‌دارید! نگه‌نداشتند؛ گفت جزیر مجنون را نگه‌دارید! نگه‌داشتند! ما کدامیم؟ در پی غنیمت مجازی و جمع کردن چند دنبال کننده؟ یا عمل به حکم حجت خدا؟ یا اصلاً در پی «مُلک ری»؟ رد کردن حکم ولیّ امر + بازگذاشتن دست دشمن در قتلگاه بی‌پناهی مردم= «ضدیت» با ولایت فقیه!

✅ امام خامنه‌ای: «می‌شود امپراطوری رسانه‌ا‌ی صهیونیستی غربی را شکست داد؛ اگر همه همّت کنیم». ۲۶ دی ۹۶. شما را به خدا بیایید همت بورزیم و در برابر «نص روشن فرمایش رهبری» اجتهادهای جاهلانه نکنیم!

محافظه کاری ویژگی قوم موعود و یاران امام زمان (عج) نیست؛ بلکه قتلگاه آنان و انقلاب آنان است.

اگر این چکیده شما را قانع نکرد، تفصیل این چکیده را از عین عبارات رهبری در ادامه، پی بگیرید: (دریافت نسخه پی دی اف)

تفصیلِ نوشته

1. قرآن: صهیونیزم و شدیدترین دشمنی با مؤمنین و ایران عزیز

«لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا …» مائده، 82.

2.  رهبری: اهمیت حیاتی فضای مجازی

رهبری: «حوزه فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد» پایگاه دفتر حفظ و نشر؛ 26 اسفند 1390.

رهبری: «اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم». خبرگزاری مهر؛ ۴ فروردین ۱۴۰۰.

رهبری: «امروز”قوت” در فضای مجازی “حیاتی” است». 3 فروردین 99. یعنی حتی اگر استقلال هم می‌داشتیم؛ ولی قوت نداشته باشیم، دچار آسیب حیاتی هستیم. اینک حتی استقلال هم نداریم!

3. رهبری: مسأله اصلی «مدیریت» بر فضای مجازی

رهبری: «یک مسئله که من اصرار دارم روی آن تکیه بکنم، مسئله‌ی فضای مجازی است؛ خب فضای مجازی خیلی مهم است. آقایانی که در زمینه‌ی فضای مجازی نظراتی دارند و ابراز می‌کنند و گاهی می‌گویند که این جزو زندگی اصلی مردم است -که ما هم قبول داریم؛ الان واقعاً فضای مجازی، یک بخش حقیقی از زندگی مردم شده؛ حالا دولت الکترونیک و از این قبیل که به جای خود محفوظ است- شکّی نیست [امّا] آنچه عرضِ من است و من روی آن تکیه میکنم این است که فضای مجازی بدون اختیار ما، از بیرون از اختیارِ ما دارد مدیریّت می‌شود؛ بحث این است. فضای مجازی یک چیزی نیست که آدم بتواند مثل یک آب روانی هر جور که میخواهد از آن استفاده بکند … خب وقتی که ما می‌دانیم کسانی از بیرون دارند فضای مجازی را -که ما هم دست‌اندرکارش هستیم و مبتلابهِ ما است- هدایت می‌کنند و مدیریّت می‌کنند، ما نمی‌توانیم بی‌کار بنشینیم در مقابل او؛ ما نمی‌توانیم مردم‌مان را که با فضای مجازی ارتباط دارند، بی‌پناه رها کنیم در اختیار آن مدیری که دارد پشت پرده، فضای مجازی را اداره می‌کند. عوامل مسلّط بین‌المللی در این زمینه‌ها بشدّت فعّالند.» 2 شهریور 99 در نشست با هیأت دولت.

وقتی مدیریت دست دشمن و تحت قواعد دشمن است، شما نمی‌توانید بگوییدکه فضای مجازیِ تحت سلطه دشمن، مثل چاقویی است که می‌توان خوب یا بد از آن بهره برداری کرد. به سخنان رهبری دقت کنید!

4. رهبری: مدیریت ول فضای مجازی، در دست دشمن

رهبری: «متأسّفانه در فضای مجازیِ کشور ما هم که آن رعایت‌های لازم با وجود این همه تأکیدی که من کردم صورت نمی‌گیرد و در یک جهاتی واقعاً ول است، که بایستی آن کسانی که مسئول هستند حواس‌شان باشد. همه کشورهای دنیا روی فضای مجازیِ خودشان دارند اِعمال مدیریّت می‌کنند، [در حالی‌که] ما افتخار می‌کنیم به اینکه ما فضای مجازی را ول کرده‌ایم! این افتخار ندارد! این به هیچ وجه افتخار ندارد!» ۱ فروردین ۱۴۰۰

5. رهبری: آرایش جنگی دشمن

امام خامنه‌ای: «[دشمن] از لحاظ فضای مجازی، آرایش جنگی گرفته». 11 اردیبهشت 98.

6. رهبری: بی پناهی مردم در چنگال عوامل صهیونیزم

رهبری: «خب وقتی که ما می‌دانیم کسانی از بیرون دارند فضای مجازی را- که ما هم دست‌اندرکارش هستیم و مبتلابهِ ما است- هدایت می‌کنند و مدیریّت می‌کنند، ما نمی‌توانیم بی‌کار بنشینیم در مقابل او؛ ما نمیتوانیم مردممان را که با فضای مجازی ارتباط دارند، بی‌پناه رها کنیم در اختیار آن مدیری که دارد پشت پرده، فضای مجازی را اداره می‌کند. عوامل مسلّط بین‌المللی در این زمینه‌ها بشدّت فعّالند.» 2 شهریور 99 در نشست با هیأت دولت.

7. رهبری: سلاح شیمیایی، جنگ‌افزار دشمن در فضای مجازی

رهبری: «ابزار رسانه، ابزار مهم و اگر دستِ دشمن باشد، ابزار خطرناکی است. ابزار رسانه را تشبیه می‌کنند به سلاح‌های شیمیایی در جنگ نظامی … امروز از تلویزیون، از رادیو، از اینترنت، از شبکه‌های اجتماعی، از انواع و اقسام وسایل فضای مجازی، علیه افکار عمومی ما استفاده میشود[مسوولین] توجّه کنند که آنها ابزاری نشوند برای اینکه دشمن راحت بتواند سلاح شیمیایی خودش را علیه این مردم به کار ببرد.» رهبری در ۱۲ مهر ۹۷

8. رهبری: قتلگاه؛ نتیجه بمباران دشمن بر فضای مجازی

رهبری: «فضای مجازی، حقیقتا قتلگاه جوانان و نوجوانان شده است. منطقه عظیمی از این فضا، اکنون در دست دشمن است». خبرگزاری تسنیم، ۱۹ آبان ۹۵ در جمع قرارگاه قرب.

9. مرجع تشخیص راهبرد روبرو شدن با فضای مجازی

برای دادن راهبرد اجرایی، در مسائل کلان کشور، باید در سه چیز مجتهد بود: آ. شناخت حقیقت مطلوب و تراز مرتبط با آن حوزه (مثلا فضای مجازی)؛ ب. شناخت واقعیت موجود کشور در زمینه‌های گوناگون امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و دیگر؛ ج. اجتهاد در فرایندها، شیوه‌ها و شیب‌گذاری حرکت از واقعیت موجود به حقیقت مطلوب و آنگاه تقوا و شجاعت برای انجام مصالح و رهایی از محافظه کاری و ترس از بوق‌های تخریبگر. این چیزها همان شرایط ولیّ فقیه است که در حوزه امور جامعه، ولایت دارد و هیچ کسی دیگری چنین توان و صلاحیتی ندارد، حتی اگر فقیه باشد. پس کسی تلاش نکند که بدون این تخصص‌ها؛ یعنی بدون داشتن جایگاه «ولایت»، اجتهاد به خرج بدهد! و وارد حریم انحصاری ولایت فقیه شود؛ که چنین کاری، همانا «طاغوت» است. آری! روی سخن، اولا با برخی مسوولین حفظ و نشر آثار رهبری است؛ که مبادا سخنان رهبری، هماینک برای نیاز حیاتی خودمان عملی نشود؛ تا برای دیگران یا آینده، حفظ و نشر شود! ثانیا برخی علمای غیر عامل و ثالثا برخی نخبگان حزب‌اللهی کم‌توجه.

10. رهبری: وظیفه کوتاه‌مدت و نزدیک و البته کلیدی و اولویت‌دار

رهبری: «مسئله مدیریت فضای مجازی جزو مسائل مهم ما است. این مسئله، مسئله بلندمدت هم نیست بلکه مسئله کوتاه‌مدت و میان‌مدت و جزو مسائل نزدیک ما است که باید به آن توجه شود. امثال اینها، مسائل کلیدی‌ای وجود دارد. توجه کنید دچار حاشیه‌ها نشوید، دچار مسائل فرعی و بیاولویت نشوید!» فرمان ۲۲ تیر 99 به مجلس انقلابی که هنوز عملی نشده است!؟!

11. رهبری: حکم صریح بر قطع دست دشمن با «فیلتر»! بله با فیلتر!

برخی نگویند رهبری درباره فیلتر چیزی نگفته است؛ ایشان هم با دلالت «مطابقی» (82/2/22) و هم با چندین دلالت نیرومند «التزامی» (مانند: 14 خرداد 95) و هم با دلالت «وُقوعی» (فیلتر تلگرام)، تعیین موضع کرده‌اند:

امام خامنه ای در 82/2/22: «در همه جای دنیا- مخصوص چین نیست- وقتی جهاز عظیم و فراگیر اینترنت وارد می‏شود، معمولًا فیلترهایی‏ هم وجود دارد که هر کشور به فراخور تمایلات و تفکرات و مصالحی که دارد، آن‏ها را کار می‏گذارد؛ این یک امر طبیعی است. در اینجا هم در آغاز کار مقداری بی‏توجّهی شد، لیکن بعد اقداماتی کردند و باید بکنند؛ این، درست است! البته که باید فیلترهای مناسب و لازم را بگذارند!»

ولیّ امر: «امروز نظام سلطه بر روی این مسئله دارد کار می‌کند؛ همین مسئله مهندسی اطّلاعات، این ابزارهای جدیدی که وارد میدان شده است، اینها همه ابزارهایی هستند برای تسلّط بر فرهنگ یک کشور. بنده با این حرف نمی‌خواهم بگویم این ابزارها را از زندگی خودمان خارج کنیم؛ نه، اینها ابزارهایی هستند که می‌توانند مفید واقع بشوند امّا سلطه دشمن را از این ابزارها بایستی سلب کرد. نمی‌توانید شما برای اینکه مثلاً فرض بفرمایید رادیو و تلویزیون داشته باشید، رادیو تلویزیونتان را بدهید در اختیار دشمن؛ اینترنت هم همین‌جور است، فضای مجازی هم همین‌جور است، دستگاه‌های اطّلاعاتی و ابزارهای اطّلاعاتی هم همین‌جور است، اینها را نمی‌شود در اختیار دشمن قرار داد؛ امروز در اختیار دشمن است؛ وسیله و ابزار نفوذ فرهنگی است؛ ابزار سلطه فرهنگی دشمن است.» 14 خرداد 95.

اصل ۱۵۳ قانون اساسی: «هر گونه قرارداد که موجب سلطه بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی، فرهنگ، ارتش و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است.»

12. شبهه مخالفت مردم و بایستگی اقناع مخالفان

آ. بزرگترین مخالف استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی در فضای مجازی کشور، آمریکا است؛ که اخیرا هر دو حزب آمریکا در برابر این طرحِ حداقلیِ حمایت از فضای مجازی، موضع گرفتند؛ پس، مردم را مخالف فضای مجازی مستقل و ایرانی جا نزنیم!

ب. همیشه یک عده مخالفان داخلی سرسخت هستند که یا تابع آمریکا هستند و یا دارای منافع نامشروع هستند و از آب گل آلود فضای مجازی ولنگار، ماهی می‌گیرند. بسیاری از مخالفت‌ها، از یک گروه محدودی با صدای نامحدود و دارای منافع خاص است؛

ج. اما بخشی از مخالفین، که مردم گرامی ایران هستند، باید تا حد معقولی، مسأله را برای شان روشن کرد؛ اما باید صادقانه به آنان گفت که نمی‌توان در مسائل حیاتی کشور که سبب «قتلگاه در کشور» شده است و تحت پیچیده ترین حملات جنگ شناختی و هوش مصنوعی و مخفی‌کاری‌های امنیتی دشمن انجام می‌شود، ابتدا به اقناع همه مردم پرداخت و بعد وارد نبرد شد.

کدام کشور دنیا چنین کرده است که ما چنین بکنیم؟ حتی اگر یک گروه آهو گرفتار هجوم مداوم کفتارها بشوند و زیستگاه شان به قتلگاه تبدیل بشود و آن سوتر یک زیستگاه کم آب و علف‌تر باشد، به آنجا خواهند کوچید؛ مگر جز این است؟! اما برخی از ماها غافلیم و البته برخی دوپاهای محافظه کار و برخی وابستگان به گلوبالیزم آمریکایی، در این مسأله حتی از چارپا و هشت‌پا هم گمراه‌ترند! «مَا لَکُم کَیفَ تَحکُمون»؟ آیا جز این است؟!

د. ضمناً وقتی به فرمایش رهبری، مدیریت فضای خبرپراکنی و مهندسی افکار عمومی در دست دشمن است، مگر می‌شود در زمین دشمن و با قواعد دشمن و در جلوی چشم دشمن (که می‌تواند با یک اشاره به «حساب»تان برسد و آن را مثل حبابی بترکاند) با دشمن مبارزه کرد و پیروز هم شد و همه مخالفان را نیز قانع کرد؟! حتی در آنجا نمی‌توان نام یا عکس سردار بزرگ مستضعفین جهان؛ قاسم سلیمانی را منتشر کرد؟ هنر مدیریت غربزده و محافظه‌کاران قدرت‌طلب در ایران، از یاسر عرفات هم کمتر بوده است؛ کمِ کم او در سازش با اسرائیل، یک حکومت خودگردان به دست آورد؛ این آقایان که هیچ ندارند! هیچ! از لاریجانی عبرت بگیرید!

ه. مگر قطع دست دشمن را در بستن تلگرام انجام ندادیم؟ آن زمان، امکانات پیام‌رسان‌های داخلی بیشتر بود؟ و یا اول به اقناع مخالفان پرداختیم؟ البته خیانت یک عده در دولت حسن روحانی و اشتباه برخی انقلابی‌ها، سبب شد که این کار، اثر بیشینه نگذارد؛ هر چند که باز هم یک گام به جلو بود.

و. حرف آخر: امام خامنه‌ای: «خدای متعال به پیغمبرش می‌فرماید که «وَ تَخشَى النّاسَ وَاللهُ أَحَقُّ أَن تَخشاهُ»؛ از مردم نباید بترسی؛ از حرف این و آن نباید بترسی. بالاخره هر اقدام مثبتی، هر کار مهمّی ممکن است یک عدّه‌ای مخالف داشته باشد؛ مخالف، مخالفت می‌کند. امروز با حضور فضای مجازی، نوع مخالفت‌ها هم غالباً نوع برخورد‌ کننده و تیز و آزار‌دهنده است؛ اگر چنانچه یک حرکت مهمّ صحیحِ متقنِ محاسبه‌شده‌ای انجام می‌گیرد، باید ملاحظه اینها را نکنند. ملاحظه دشمن خارجی را هم نباید بکنند؛ هر گونه حرکتی را که در کشور به سمت صلاح انجام بگیرد، یک جبهه وسیعی از دشمن وجود دارد که این‌ها نشسته‌اند دارند دائم فکر می‌کنند که ضربه‌ها بزنند». در 14 خرداد ۱۳۹۹

13. شبهه کار اقتصادی مردم در رسانه‌های صهیونیستی

آ. بسیاری از بزه‌کاری‌های اقتصادی و قمار و کلاهبرداری در همین فضای ناامن است؛

ب. بسیاری از افراد نمی‌توانند از ظرفیت اقتصادی چندین ده میلیارد دلاری فضای مجازی بهره ببرند؛ زیرا اکنون این فضا در دست دشمن است و امنیت ندارد و اجازه سرمایه‌گذاری پایدار و جدی را نمی‌دهد. اگر فردا همین اسنپ با چند میلیون کاربری که برای نیاز زندگی‌شان می‌کوشند را بستند، چه می‌کنید؟!

ج. اما برخی مردم که کار سالم اقتصادی در فضای مجازی می‌کنند، این کار را می‌توان در بستر رسانه‌های داخلی هم کرد. اگر هم بخش بسیار اندکی از ظرفیتها قابل انتقال نباشد، نمی‌توان منافع عموم مردم را با گزینش نادرست برخی نادیده گرفت.

14. افق درست: تشکیل جبهه واحد ضد آمریکایی در فضای مجازی

صهیونیزم ما را در تور تلگرام و واتساپ و اینستا، گیر انداخته است و دارد ایران و جهان مستضعفین را مهندسی می‌کند! در حالی که رهبری در 12 تیر 95 می‌فرمایند که ما باید بتوانیم از فضای مجازی برای شبکه کردن مبارزان جهانی کمک بگیریم! اما فضای مجازی، به معنای چند تا پیامرسان صهیونیستی نیست؛ آن‌سان که حسن روحانی 4 تا کشور زورگو را «همه دنیا» جامیزد. نگاه‌مان این نباشد که فقط چند تا شبهه برای چند نفر پاسخ می‌دهیم، مدیریت را باید از دست دشمن درآورد و مستضعفین جهان که در شبکه مجازی استکبار، بی‌پناه هستند را باید در شبکه‌های امن، پناه‌داد و آنان را سازماندهی کرد تا بروند و در هر جای لازم، با دشمن مبارزه کنند! نه اینکه مردم کشورمان را هم بدهیم دست دشمن که مهندسی بشوند!

15. سامانه اصلاح یا اصلاح سامان؟

برخی افراد دل‌خوشند که در زمین دشمن و با قواعد دشمن، چند تا شبهه را پاسخ بدهند و لذا مطالبات رهبری در اصل بحث؛ یعنی مدیریت «بر» فضای مجازی را پیگیری نمی‌کنند. اینان با بخشی‌نگری در برخی فواید خُرد، کلان‌داوری می‌کنند و مضرات بزرگ مدیریت دشمن بر فضای مجازی را رها می‌کنند. اگر قرار است برخی خوبی‌ها، سبب کنار آمدن با چیزی بشود، خب! شراب و قمار هم برای مردم منافعی دارد (و مَنافِعُ لِلنّاس) اما زیانش کلان و بیشتر است (وَ إثمُهُما أکبَرُ مِن نَفعِهِما) و از این رو باید آن را فیلتر و ممنوع کرد؛ و اگر این سنجه را کنار بگذاریم، باید شراب را هم آزاد کرد!

اما باید دانست که «سامانه اصلاح»؛ یعنی شبکه شدن چندین نفر یا چندین مجموعه، برای تولید پیام‌های خوب و پاسخ به شبهات در دل فضای مجازی تحت مدیریت دشمن، راه حل اصلی نیست؛ مانند این است که دشمن بیاید و شهرمان را بمباران کند و ما همگی یک «سامانه اصلاح» برای مقابله با خرابی‌ها و بازسازی ویرانی‌ها درست کنیم و دلخوش باشیم که مشکلات چند نفر را حل کرده‌ایم. آنها یک لحظه بمباران کردند و چندین سال باید بازسازی کنیم. اما لختی نمی‌گذرد که دوباره یک گوشه دیگر شهر را بمباران می‌کنند و باز گوشه دیگر و باز. در اینجا، راه مقابله این نیست که شما اصل توان‌تان را بگذارید روی «سامانه اصلاح»؛ بلکه راهش این است که به «اصلاح سامانه» بپردازید؛ یک سامانه ضدهوایی را در آنجا بکارید تا دیگر هواپیمای دشمن جرأت حمله نداشته باشد. خوب نمی‌شود که هر روز و بلکه هر لحظه، چند دیوانه سوزنی به چاه بیندازد که صد تا عاقل بخواهند در بیاورند. اگر اینها عاقل باشند، جلوی دیوانه را می‌گیرند. کدام عاقل؟ چطور می‌شود سیل عظیمی از شبهات که هر لحظه به هر جا و صدها کانال و گروه روانه می‌شود را هی درآورد و پاسخ داد؟ ضمنا مگر فضای مجازی فقط شبهه است؟ بخش مهمی از کار آنان، ترویج فیلم‌های فحشا است؟ خب وقتی جوان را با فحشا بمباران کردند و روان و حیا و عفتش را زدند، شما می‌خواهید به چه شبهه‌ای پاسخ بدهید؟ باید از انفعال درآمد و روش آن هم در رهنمودهای راهبردی ولیّ امر آمده است و بدانید که اگر بخواهیم با استحسانات خود عمل کنیم، استحسان حجت نیست و این کار طاغوتی است.

16. شبهه حضور برخی علما و برخی نخبگان

قانون[1] و شرع حضور در رسانه‌های صهیونیستی مانند «اینستا و واتساپ» را ممنوع کرده است و این‌ها نیز، خدمات منحصر به خود ندارند و می‌توان خدمات مورد نیاز را از جای دیگری گرفت. آری کیفیت برخی امکانات دشمن، بیشتر است، اما آیا هیچ حیوانی می‌یابیم که در هنگام حمله دشمن و برپا شدن قتلگاه فرزندانش در جایی، بگوید که چون زیستگاه کناری، آب و علف کمتری دارد، من می‌مانم که خودم و فرزندانم دریده شویم و به زیستگاه امن کناری نمی‌رویم؟ قطعا علمای اسلام و نخبگان ایران، از حیوان گمراهتر نیستند و برخی عزیزان، غفلت و استحسانات پیش آمده را کنار خواهندگذاشت و با ترک این قتلگاه، به حضور مردم در این قتگاه، وجاهت نخواهند داد. آیا سیره عقلانی در جهان، در مسأله مواجهه با تهدید دشمن در فضای مجازی، مقابله با آن نیست؟ مبادا کسی با وجود تصریح رهبری، بپندارد که فضای مجازی تحت سلطه دشمن؛ مانند اینستا و واتساپ و توئیتر مثل چاقو است که استفاده خوب و بد دارد!

اما بخشی از مسوولین و نخبگان نیز قدرت‌طلب و محافظه‌کارند و کارشان از غفلت و اشتباه گذشته است؛ به اینان هشدار می‌دهیم که که از لاریجانی عبرت بگیرند و بدانند که اگر به فکر ملک ری هستند، گندمش را نخواهند خورد و باید دست از امتدادبخشی به این قتلگاه جوانان و نوجوانان بردارند وگرنه به فرمایش امیرالمؤمنین (ع) قاتلکم الله! خدا مرگتان بدهد پیش از این که با محافظه‌کاری، انقلاب را نیز به قتلگاه ببرید که رهبری فرمود: «محافظه کاری … قتلگاه انقلاب است». 22 اسفند 79.

17. رهبری: پیروزی در دسترس است!

امام خامنهای: «می‌شود امپراطوری رسانه‌ا‌ی صهیونیستی غربی را شکست داد؛ اگر همه همّت کنیم». ۲۶ دی ۹۶.

آیا پیگیری این حکم‌های «روشن» رهبری، «اولویت» ندارد؟ «حیاتی و کلیدی» نیست؟ «کوتاه‌مدت و نزدیک» نیست؟ آخر چه شده است ما را؟! آیا در «مارپیچ سکوت» قاتلان و قالتاق‌های فضای مجازی اسیریم؟ یا در آن «چاه معروفی» افتاده‌ایم، که «علامه حلی» آن را پُر کرد؟! و ما حاضر نیستیم آن را پر کنیم!

وقتی خودمان به فضای مجازی دشمن (مانند اینستا و توئیتر و واتساپ و تلگرام) آلوده باشیم، خُب با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه کثیف را پاک کرد! بلکه ما، به حضور مردم بی‌پناه، در این قتلگاه وجاهت هم می‌دهیم و شریک قاتلان صهیونیست و اذناب قالتاق داخلی آنها‌ هستیم!

شما گرامیان، دست‌تان به هر کدام از نخبگان شهر و مسئولین می‌رسد، با حفظ حرمت آنان، حکم رهبری را، از آنان مطالبه کنید!

خروج از قتلگاه برای وجاهت ندادن به حضور مردم بی‌پناه و اخراج صهیونیزم از سلطه بر فضای مجازی کشور و بستن دست دشمن (فیلتر)، وظیفه فوری و حیاتی و اولویت‌دار است!

با ولیّ امر باشیم؛ تا باشیم؛ چون هستند کسانی که نیستند!

زنده و برازنده ظهور باشیم

یوم‌الله 9 دی 1400

نوشته مرتبط: بررسی فقهی رویارویی با فضای مجازی صهیونی


[1]. قانون مصوب مجلس در ۱۲/۲/۶۹ با تأیید ش. نگهبان در ۱۹/۲/۶۹: «ماده هشتم: هر نوع #برقراری_رابطه اقتصادی و تجاری و فرهنگی با کمپانی‌ها و موسسات و شرکت‌های وابسته به صهیونیست‌ها در سطح جهان ممنوع می‌باشد.». قانون واحده اسلامی مصوب ۲۹/۶/۷۱ در مجلس با تأیید ش. نگهبان در ۵/۷/۷۱: «ماده ۱- عقد هرگونه قرارداد چه مستقیم و چه از طریق واسطه با شرکتها یا اشخاص مقیم اسرائیل یا با افراد تبعه اسرائیل یا افرادی که برای اسرائیل یا به نفع آن کشور کار می‌کنند، صرف نظر از محل اقامت آنان، برای کلیه افراد حقیقی یا حقوقی، ممنوع می‌باشد و …». «ماده ۲. هرگونه کالا و اجناسی که در تولید آن، حتی بخشی از محصولات اسرائیلی به کار رود، صرف نظر از نوع و میزان مصرف آن … کالای اسرائیلی محسوب می‌گردد». «ماده ۶- عرضه کالاها و محصولات منظور در ماده دو، یا فروش، خرید و اکتساب این گونه کالاها ممنوع می‌باشد، هر گونه معامله به صورت هبه یا اکتساب ممنوع است. هر معامله به صورت هبه یا صرفا معامله، در اجرای مفاد این ماده، به عنوان فروش و یا خرید محسوب می‌گردد.»

درباره ی مدیر

همچنین ببینید

بازشناسی و بررسی فشرده مکاتب «نظام سلامت»

غرب شناسی فقهی این نوشته که در دل خود به کلانفقه طب می‌پردازد، خودش نوشته ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *