خانه - فقه سیاسی - یادداشت سیاسی - گروگانی 26 شیعه افغانی به دست آدم رباها در جیرفت؛ تا کنون یک کشته

گروگانی 26 شیعه افغانی به دست آدم رباها در جیرفت؛ تا کنون یک کشته

AFGNIبرادران شیعه افغانی در دفاع مقدس شهدای بسیاری تقدیم کردند، در دفاع از حرم حضرت زینب هم حقیقتاً پیشتاز و افتخار آفرین بوده اند اما به دلیل این که شیعیان افغانستان، عموماً از قوم هزاره هستند، و بر خلاف سنی ها و سلفی های افغانی، چهره  ای متفاوت و قابل شناسایی دارند، هم در افغانستان تحت شکنجه و قتل عام بوده اند و هم گاه در کشور ما مورد بی مهری قرار گرفته اند.

 در تازه ترین مورد، 26 نفر از شیعیان افغانی از سوی یک عده آدم ربا که هویت اصلی آنان هنوز افشا نشده است، گروگان گرفته شده اند و یکی از آنان نیز زیر شکنجه و برای گرفتن زهر چشم از خانواده های گروگان کشته شده است و جسدش تحویل شده است.
 این گروگانگیری ممکن است از سوی قاچاقچیان انسان که غیر ایرانی هستند نیز صورت گرفته باشد. به هر حال شماره تماس آنها و نیز شماره بانکی آنها در اختیار ما است و بی شک اگر برخورد مناسبی از سوی دستگاه های امنیتی صورت نگیرد، ایران نیز در این مساله همان راهی را رفته است که فرانسه و غرب در مساله حمایت از داعش رفته اند.
 بی شک عدم برخورد امنیتی با این مساله، با توجه به اینکه در جزیره ثبات جهان یعنی ایران رخ داده است، به هر دلیلی هم که باشد، دست آویز رسانه های معاند برای متهم کردن ایران به حمایت از این دست آدم ربایی و تبعیض امنیتی برای جان افغان ها حتی افغان های شیعه به شمار خواهد آمد.
 ضمن این که اگر یک گروه آدم ربا با  آدم کشی  به نان و نوایی رسید، دهها گروه از این دست شکل خواهد گرفت و نتیجه اش ایجاد یک شبکه بزرگ نا امنی و مافیای آدم ربایی خواهد بود.
 امیدواریم مسؤولین امنیتی در قبال این فجایع امنیتی اقدامی در شأن جمهوری اسلامی ایران نشان دهند و زمینه نفرت سیستماتیک افغانی های شیعه از ایران را از بین ببرند.
تکمله
ظاهراً پس از  یک هفته این گروگانگیری تمام شده است و باجگیر با هویت یک ایرانی و شماره کارت بانکی یک ایرانیی، اقدام به باجگیری کرده است و تاکنون اقدامی برای دستگیری آنان و برگرداندن پول مالباختگان گزارش نشده است. همان گونه که در متن خبر نیز احتمال داده شده است، گویا غیر ایرانی و غیر شیعه بوده است. به هر حال به نظر می رسد که اطلاعات باید جدی تر با این مسائل برخورد کند.

درباره ی مدیر

همچنین ببینید

وندکاوی 12؛ پیشوند ب؛ با معنای بهینگی

«ب» زادفت (زاداُفت: بُن مضارع مُرخّم) بختن یا زادفت ورزادبرهای آن (مصدرهای فرزندی آن؛ مانند ...

2 دیدگاه

  1. باسلام

    این قضیۀ گروگانگیری به کجا رسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *